Filtre ve Filtre Sistemleri

Havalandırma Filtreleri
Günümüz modern yaşantısında temiz hava en önemli gereksinimlerimizden biridir. Doğal ya da insan kaynaklı kirleticiler sağlığımızı olumsuz olarak etkilemekte, ürünlerimizin üretimi sırasında zarar görmesine yol açmaktadır. Buna karşın bu kirleticiler her geçen gün artmaktadır. Demirşahoğlu Havalandırma ve Baca Sistemleri ve Çözüm ortağımız Dusttek Mühendislik partikül ve gaz halindeki kirleticiler karşı olabilecek en iyi filtrasyon çözümlerini önermekte ve sağlamaktadır. Ürünlerimiz insanları, ürünleri ve üretim proseslerini dış havadaki kirlilikten koruduğu gibi endüstriyel proseslerin neden olduğu kirlilikten de çevreyi korumaktadır.

Kaba Filtreler (Course Filters)

Bu tip filtreler endüstriyel ve konfor havalandırmasında ön filtre olarak kaba tozun tutulması için kullanılmaktadır. Sentetik elyaf malzemeden üretilmiş olup, G1,G2,G3,G4 verimlilik sınıfında, isteğe göre karton veya metal çerçeveden her ölçü ve ebatta üretilebilmektedir.

Hassas Filtreler (Fine Filters)

Endüstriyel tesisler ve konfor havalandırmasında atmosferik havanın filtrelenmesi aşamsında santral içinde son kademe filtre olarak kullanılırlar. Torba Filtreler, Rijit Filtreler,V Kompakt Filtreler olarak sentetik veya cam elyaf medya malzemesinden üretilip, M5,M6,F7,F8,F9 verimlilik sınıflarında düşük başlangıç basıncına ve uzun ömür avantajına sahip olarak her ölçü ve ebatta sunabilmelteyiz.

Hepa/Ulpa Filtreler ,

mikro cam elyaf kağıdı pilelenerek MDF ya da metal kasa içine yerleştirilmiştir. Pilelemede kullanılan termoplastik separatörler, pileler arasında düzgün açıklıklar oluşturulmasını ve hava akımının en uygun şekilde geçmesini sağlamaktadır.
Yüksek kaliteli MDF veya Metal kasalı Hepa/Ulpa filtreler, pürüzsüz özelliğiyle partikül salınımına izin vermemektedir. Katlanarak sağlamlığı arttırılmış filtre kağıdı, havadaki partiküllerin yüksek verimde filtre edilmesini minimum direnç yaratarak sağlar. Filtrelerin pilileri dik veya yatay olarak kullanılabilir. Filtreler, imalat sonrası EN 1822 Standardına göre tek tek sızdırmazlık testine tabi tutulmakta olup H13 ve H14 sınıfında üretilmektedir. Her filtre DİN 24.184'e göre yağ dumanıyla yapılan kaçak testine tabi tutulmaktadır.
Filtrelerin verimliliği, 0.3 mikron boyutundaki partiküller için min. % 99.997'dir. En son kabul edilen EN 1822 Avrupa Standardına göre belirli bir hızda filtrenin geçirebildiği en küçük boyutlu partiküllere (MPPS) göre ise sınıfı H13 ya da H14, verimliliğimin. % 99.95 ya da % 99.995 olacaktır. Filtrelerin üzerinde, EN 1822 Standardına göre test edildiğini ve minimum verimliliğin garanti edildiğini teyit eden filtre test raporu bulunacaktır.


Moleküler Filtrasyon (Molecular Filtrasyon)

Gaz halindeki istenmeyen kirletici moleküllerin fiziki ya da kimyasal yöntemle havadan arındırılması için kullanılmaktadır. Aktif karbon granüllerinin kullanıldığı ve kirletici cinsine ve ortamdaki yoğunluğuna bağlı olarak panel,kompakt,silindirik kartuş olarak sunulan filtrelerdir.

Toz Toplama Filtreleri
Torba Filtreler

Torba filtreler, Jet pulse (patlaçlı) toz toplama ünitelerinde ve mekanik silkelemeli (titreşim motorlu) toz toplama ünitelerinde yoğun olarak tercih edilmektedir. Genellikle polyester malzemeden imal edilirler. Tozun cinsine bağlı olarak birim alandaki yoğunluğu, filtre boyları ve farklı kaplama seçenekleri ile geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Torba filtreler uygulamaya bağlı olarak özenle seçilmelidir. Toz tutma becerisi, kolay temizlenebilir olması, yüksek enerji verimliliği, bakım ve değişim kolaylığı,uzun ömürlü olması gibi birçok özellik göz önünde bulundurulmalıdır. Aksi halde zincirleme olarak birçok problem oluşabilir.

Torba filtreler, gıda, plastik,maden, metal işleme gibi sektörlerde yoğun olarak tercih edilmektedir.

Kartuş Filtreler, Jet Pulse (Patlaçlı) Toz toplama sistemlerinde ve mobil filtrelerde kullanılmaktadır.
Tozun cinsine bağlı olarak farklı medya özelliklerinde geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Torba filtrelere nazaran birim adet başına düşen filtreleme yüzey alanları daha fazladır. Jet pulse sistemlerde etkin kendi kenidini temizleyebilme, yüksek enerji verimli ve uzun ömürleri ile ön plana çıkmaktadır. Tozun cinsine ve özelliklerine göre uygun kartuş filtre seçilmesi büyük önem arz etmeketedir.

Kartuş filtreler, gıda, ilaç, kimya, metal, plastik,boya sektörlerinde yoğun olarak tercih edilmektedir.
 

Hızlı iletişim
  • +90 288 606 01 39
  • +90 541 429 21 00
  • info@demirsahoglu.com
İletişim Formu
Hızlı iletişim

WhatsApp
Hemen Ara